karma dla małego psa

Dobór dobrej jakości karmy dla psów – jak wybrać dobrą karmę?

Dobór dobrej jakości karmy dla psów – jak wybrać dobrą karmę?

Dobór właściwej znakomitej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie oczywiste, jak by się mogło wydawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle znaczącej informacji, którą jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w żywności. Jest to ważna informacja. Większość karm suchego rodzaju jest wykonywana na podstawie zboża i różnych roślin. Natomiast tak koty jak również czworonogi są mięsożercami, dlatego winnym być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Kupując żywność powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta wymaga bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odnaleźć zboża, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i zupełnie nie dlatego, iż są dobrym pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne poprzez określony gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsa również nie może być opisana prawidłowo. Należy więc unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie dużo mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to koniecznie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce i warzywa zwiększają jakość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w żywności.

Pierwiastki mineralne są też niezwykle przydatne, jednak potrzeba mieć zawsze na uwadze to, iż pożywienie musi zawierać bardzo wysoką dawkę mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie wymienić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można produkty naturalnego pochodzenia, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące czy także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które brane są za rakotwórcze albo mają zakaz wykorzystywania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są podane przez producenta, nie istnieje wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać zapewnienia, które umieszcza producent o tym iż używa jedynie ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy również zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, gdyż może to stanowić wszystko oraz z całkowitą pewnością będzie wtedy miało bardzo kiepską jakość. Większość z producentów nie umieszcza na swoich opakowaniach dokładnych proporcji pewnych składników, mianowicie które wchodzą w skład karmy, zatem wykonanie odpowiedniej oceny będzie wtedy polegało na własnej znajomości. Jeśli chodzi natomiast o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie sceptycznym, niż ufać reklamom w tv bądź internecie.