drapaki dla kotów

Drapaki dla kotów – najważniejsze nowości

Drapaki dla kotów – najważniejsze nowości

Jak wybrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie pupila, musimy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego normalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, bezwartościowej tkanki. Jeśli Twój kot ma chęć do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także sprzęty, rozwiązaniem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś asortyment jest naprawdę spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są generalne zasady wybierania tegoż rodzaju akcesoriów i w jaki sposób dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Kotek skrobiąc pazurki zużywa do tego znaczącą część swojej siły, oraz ciało krzywi w mocny łuk. Takie podejście sprawia, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim trwały, tak żeby nie zagroził naszemu kotu. Idealnym rozwiązaniem są np. moduły zaczepione do ściany, jakie przetrzymują ogromny nacisk i także stanowią idealną ofertę, nawet dla dużych pupilów. Wybierając drapak zobacz, czy jest oparty na solidnej podporze również czy część spodnia świetnie lgnie do podłogi.
Dokonując przekroju przyjmij pod rozwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej wagi kota kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym większy napór wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być doprawdy bezpieczny.

Dopasowana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo bierzesz drapak w markecie stacjonarnym, albo zamawiasz go online, pamiętaj aby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być dobrana do wysokości zwierzaka, właśnie żeby mógł on rozwinąć łapki i wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej wymagają szczególnych, obfitych wyposażeń, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się typowym produktem; możemy także wybrać drapak, jaki będzie rósł razem z nim.

Marka oraz zużyte produkty

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być sporządzony spośród znakomitej jakości materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który idealnie wytrzymuje styk z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia sprawi, iż na materiale nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnorakiej postaci. Owe najzwyklejsze to deska osłonięta specyficznym sznurkiem, super wyszukane skonstruowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Istnieją jeszcze drapaki, zrobione tak, żeby pełnić jednocześnie
rolę łóżka i które obite są wytrzymałą, wszak lekką gąbką.
kup swojemu kotu drapak https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może być dekoracją mieszkania oraz wyjątkowym terenem rozrywek dla naszego kota. Niezwykle rozbudowane są tzw. kocie strażnice, które pozwalają dopilnować pazurki, ale są także legowiskiem oraz miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli masz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, i choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Wielki dobór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż każdy właściciel kota odkryje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i także wywoła radość kota.