Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest świetną okolicznością, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Podróż razem z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, aby zrelaksować się, równocześnie ofiarując zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają jednocześnie przeciwkleszczowe i na pchły, przez co umożliwiają ogólną ochronę psiaka. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez pasożyta, dlatego pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Żeby chronić psa podczas letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

smycz dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html