pies weganin

Pies wegetarianin – czy wybór odpowiedniej karmy dla psa jest ważny?

Pies wegetarianin – czy wybór odpowiedniej karmy dla psa jest ważny?

Co powiecie na psa, który będzie jadł zboża, owoce, warzywa a nie ma mięska? Czy to niesłychane? Natomiast będzie to możliwe, psiny też umieją być jaroszami.

Oczywiście piesek wegetarianin brzmi dla wielu dam dziwnie. Jednakowoż wegetarianizm i weganizm zdobywają coraz więcej fanów. Trudno się temuż dziwić w czasie, gdy okaże się, iż człowiek jest zatwardziałym wrogiem spożywania mięcha. Zatem pragnąłby, aby jego czworonożny kompan również żywił się tylko produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psy w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kociaki wymagają jeść mięcho o tyle psiny są w stanie bez niego się obejść. Niemniej wielu weterynarzy nieufnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką zamianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Zwykle tego, że piesek nie będzie miał dostarczonych pełnych elementów w idealnych proporcjach. Niewątpliwie takie niebezpieczeństwo występuje, jeśli menu będziemy układać sami oraz nie będziemy posiadać właściwego doświadczenia. Ale jeśli będziemy w stanie ułożyć dietę prawidłowo zbilansowana można przypuszczać, że odpowiednio się sprawdzi oraz psisku nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można kupić w necie, różne wyroby tego rodzaju mają w własnym wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom bezmięsna karma nie jest także szczególnie droga – worek, który zawiera jakiś 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje karma doskonałej klasy w sklepie tradycyjnym.

Najczęściej oferowanie takiej strawy to wynik woli właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki pokarm jest dla psiaka ratunkiem. Wielokrotnie będzie to połączone z awersjami, czasami ulubieńca alergizuje najpierw wieprzowina, potem mięcho z kuraka, wołowina czy ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze powoduje awersję. W takich sytuacjach strawa wegetariańska nie będzie ekstrawagancją, tymczasem to jedyny sposób na to, żeby piesek był zdrowy.
Psisko wegetarianin! Zagrychy bez mięcha

Obojętne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można dawać psisku wegetariańskie zagrychy.

Bezmięsne zakąski dla zwierzaków

Psina wegetarianin z satysfakcją pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej łagodny smak będzie powodował, że jest to dla psiaka pociągający element i będzie po niego chętnie sięgał. Także znakomite będzie też świetnie strawne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi również będzie można je stosować czworonogom. W diecie zwierza pojawiać się może też kisiel z siemienia lnianego, jaki daje cenne kwasy tłuszczowe omega3. Istotnym składnikiem będzie także brokuł, z którego wykonać można dobrą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezmiernie znaczące to także będzie tam mała doza kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety jarskiej będą także buraki, jakie będzie można dostarczać w postaci buraczanych wiórków.