akcesoria dla kotów - zabawki

Wyposażenia dla kota – które należałoby nabyć? Zabawki dla kota

Wyposażenia dla kota – które należałoby nabyć? Zabawki dla kota

Pewno każdy przynajmniej raz zauważył pupila, który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Stwierdzamy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z wrodzonych rzeczy, jaką musi robić każdy duży pupil. A nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy kotek ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Zostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w charakterze ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w domu pozwala uratować przed zepsuciem nasze pufy.
kup zabawkę dla kota zobacz sklep zoologiczny

Drapaki dla kotka zapewniają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie pożądane szczególnie kotom mieszkającym zawsze w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy również do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na bardziej poszerzonych drapakach ma sposobność do szczególnie skomplikowanych rozrywek. Korzystnie jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby zabezpieczyć przed zadrapaniem meble czy sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie często są gospodarze, stąd ofiarą może ulec kanapa w salonie. Kotki lubią też zaznaczać swoje terytorium nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład nieznajomego kota.

Doskonale jest położyć drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najznakomitsze, postawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia i może służyć pupilowi jak funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na podstawce prosto albo skośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze lub być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kotów i dla hodowli, oraz jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niezwykle duża, mają one najróżnorodniejsze kształty, mają różnorakie funkcje i dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem także upodobaniami pupila. Jeżeli kot kocha więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest ruchliwy oraz uwielbia skakać, chyba uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.