Zakup albo adopcja małego psa. Jaką wyszukać odmianę psa? Która będzie optymalna?

Zakup albo adopcja małego psa. Jaką wyszukać odmianę psa? Która będzie optymalna?

To, iż czworonóg jest najfajniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Tenże futrzasty przyjaciel, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo realia, w jakich mieszka. Dla niego liczy się jedynie czułe spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję czworonoga, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej prawdziwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i także trybowi życia. Obraz szczeniaka i jego rozkoszny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący pies niesłychanie łatwo rośnie i właściciel nawet nie spostrzeże, w jaki sposób przemienia się w dorosłego psiaka, którego stan niestety nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Żywy pies i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, wypada dobrze zaznajomić się z jego rasą, żeby wspólnie z nim tworzyć zgrany i silny związek. Psiaczki wymagające wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć wiedzę, iż to niezwykle aktywne zwierzaki, które pragną długich spacerów i także licznych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie sprecyzować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Gdy poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj pieski małe, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak niewielkie psy mimo własnego pięknego wyglądu, nie zapewnią człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepewność oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich odstraszając. Jeśli w domu występują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies agresywny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania stosownych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich rasami, żeby właściwie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami oraz trybem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wzajemną miłością.

legowiska dla psów hurtownia