żwirek dla kota akcesoria dla kota

Żwirek dla kotka silikonowy – czemuż należałoby go kupować?

Żwirek dla kotka silikonowy – czemuż należałoby go kupować?

Żwirek dla kota to bezsprzeczne zaopatrzenie kuwety. Są różnorodne modele żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety odkrytej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki negatyw, iż niestety nie można do końca zapobiec jego rozsypywaniu nieopodal kuwety tudzież rozpraszaniu po domu przez pupila.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html bogata oferta na żwirki silikonowe

Jaki żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piasek. Chociaż na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotów, o wiele przyjemniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają typowy piasek. Są zdrowe dla kotów, które wielekroć idą na zewnątrz i także kochają kopać w ziemi. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Ale taki żwirek dla kota ogromnie gwałtownie zaczyna brzydko pachnieć, ponieważ nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma strukturę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Chociaż tenże większy i cięższy jest mniej skuteczny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można bezproblemowo wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe czy aromatyczne. Dobór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, trafne żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać odpady na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla pupila jest niesamowicie niezawodny.

Jeżeli go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu lekko wyparowała. Wybitnie znane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale łagodzi smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które można dołączać w znikomej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż zawierają ponadto cechy oczyszczające.